Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Başkent Dayanışması’ndan Saraçoğlu çıkartması
YEREL YÖNETİM
2015-12-10 14:59

Başkent Dayanışması’ndan Saraçoğlu çıkartması

Başkent Dayanışması bileşenleri, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu mecliste ziyaret etti.

Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin sekretaryasını yürüttüğü Başkent Dayanışması bileşenleri CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret ederek Saraçoğlu Mahallesi’nin geleceğine ilişkin görüşme yaptı. Başkent Dayanışması heyetinde Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı  Tezcan Karakuş Candan, Ankara Tabip Odası Başkanı Çetin Atasoy, Ziraat Mühendisleri Odası Genel Başkanı Özden Güngör, Namık Kemal Mahallesi Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Ufuk Eroğlu, Mimarlar Deneği 1927 Yönetim Kurulu Sekreteri Zeynep Önen, Mülkiyeliler Birliği Yönetim Kurulu üyesi Başak Çubuk,TOBAV Genel Sekreteri,Mehmet Yılmaz, Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şube Başkan Yardımcısı Şakir Aydoğan,Tüketici Hakları Derneği Çankaya Şube Başkanı Şirzat Mugan,Halkevleri Genel Merkez Yönetim kurulu üyesi Mustafa Eberliköse,Türkiye Oyuncular birliği adına Nurkut  İlhan, Çiğdemim Derneği Yönetim Kurulu üyesi Neriman Acer,Sanat Kurumundan Cemallettin Erol ve Çevre Mühendisleri Odasından Cem Şahin ve Mimarlar OdasıAnkara Şubesi  Kent İzleme Merkezinde Redife Kolçak yer aldı.

TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, Kılıçdaroğlu’na Cumhuriyet’in ilk toplu konut alanı olan ve ağaçlarının, yapılarının tamamı tescilli olan Saraçoğlu Mahallesi’nin önemini, geleceğine ilişkin kaygıları ve zorla tahliyelerle insansızlaştırma sürecini anlatarak, UNESCO  Dünya Kültür Mirasına başvuru için hazırlanan  Saraçoğlu Mahallesi dosyasını sundu.Saraçoğlu Mahallesi’nin mimarının Alman Paul Bonatz olması nedeniyle Alman Büyükelçiliği ile görüşeceklerini ortak mimari değerin korunması için destek ve işbirliği isteyeceklerini de belirtti.  Namık Kemal Mahallesi Koruma Yaşatma Derneği Başkanı Ufuk Eroğlu da yaşanan zorla tahliyeler sürecini ve sabahın erken saatlerindeki tebligatsız baskınlarla hukuksuzlukların altını çizdi.

Kılıçdaroğlu’ndan destek sözü

Başkent Dayanışması bileşenleri ile görüşen Kılıçdaroğlu destek sözü verdi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu  kendisinin de geçmişte Saraçoğlu Mahallesi’nde oturduğunu ifade ederek, Saraçoğlu Mahallesi’nin  korunması gerektiğini ifade etti. Kılıçdaroğlu  “Saraçoğlu Mahallesi, Cumhuriyet’imizin değeridir, üstümüze düşeni yapacağız” dedi. Saraçoğlu görüşmesi  yaklaşık bir saat sürdü.  

TMMOB MİMARLAR ODASI ANKARA ŞUBESİ BASIN BİRİMİ


Bu haber 1777 kez okundu.

HAVA DURUMU

ANKARA

SON YORUMLAR

ANKETLER

sizin sozcünüzle tüketiciyardım birlikte hizmetini nasıl buluyorsunuz?

Sizin Sözcünüz © 2015 - 2019 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Espower Bilisim