Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
DİSK Genel Kurulu'nda protesto
TÜKETİCİ YARDIM
2016-02-12 14:33

DİSK Genel Kurulu'nda protesto

Çalışma Bakanı Süleyman Soylu, DİSK'in 15. Olağan Genel Kurulu'nda yaşanan protesto üzerine salonu terk etti.

İstanbul'da yapılan DİSK Genel Kurulu'na CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu ile HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş katıldı.

Pendik'teki bir otelde düzenlenen genel kurula ilk olarak Kılıçdaroğlu geldi, ardından Demirtaş salondaki yerini aldı. Çalışma Bakanı Süleyman Soylu ise Ruhi Su Dostlar Korosu'nun söylediği marşların bitiminde salona girdi.

Sloganlar üzerine salonu terk etti

Bu sırada salondan sloganlar yükseldi. Soylu sloganlar arasında yerine oturdu. Sloganların devam etmesi üzerine Soylu kısa süre sonra yerinden kalktı, Kılıçdaroğlu ile tokalaştıktan sonra salondan ayrıldı. Soylu'nun salondan çıkışı sırasında da sloganlar sürdü.

Bakan Soylu'dan açıklama

Dışarı çıkan Süleyman Soylu, genel kurulun yapıldığı otelin önünde açıklama yaptı.

Soylu, şöyle konuştu:
''Bir ülkenin Cumhurbaşkanı'na katil diyeceksiniz, hırsız diyeceksiniz, ondan sonra da orada duracaksınız… Katil orada oturuyor, katil cumhurbaşkanı oluyor. Katil orada. Türkiye'de insanları birbirine sokan ve dövüştüren insan orada, siz ülkenin Cumhurbaşkanı'na katil diyeceksiniz. Kabul edilebilir değildir. O salonda durmamızın da bir anlamı yok. Biz oraya iş barışı için geldik. Biz oraya önümüzdeki dönem Türkiye'nin atacağı adımları bir şekilde paylaşabilmek için geldik ve bir işçi sendikasının genel kurulu için geldik. Böyle bir tabloda karşılanmak çok doğru değildir.

''Şahsıma olsa kabul ederim ama...''

Şahsıma olsa ben bunu kabul ederim. Elbette ki söylenebilir ama ülkemizin Cumhurbaşkanı'na, yüzde 52 oy almış bir Cumhurbaşkanı'na oradaki sloganın birisi, 'hesap vereceksiniz.' Biz 1 Kasım'da hesabımızı verdik millete.

Onun için çalışma hayatını ideolojiyi karıştırmak son derece yanlıştır. Şahsıma söylense elbette ki ben bunu kabul ederim ama ülkemizin cumhurbaşkanına, 'katil ve hırsız' diye slogan atılmasını benim kabul etmem mümkün değildir."

Bakan Soylu, açıklamalarının ardından makam aracına binerek ayrıldı.


Bu haber 1051 kez okundu.

HAVA DURUMU

ANKARA

SON YORUMLAR

ANKETLER

sizin sozcünüzle tüketiciyardım birlikte hizmetini nasıl buluyorsunuz?

Sizin Sözcünüz © 2015 - 2019 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Espower Bilisim