Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
BORNOVA’DA BAYAT EKMEKLER ÇÖPE GİTMİYOR
YEREL YÖNETİM
2016-07-10 22:00

BORNOVA’DA BAYAT EKMEKLER ÇÖPE GİTMİYOR

Ekmek israfını önlemek için: Bayat Ekmek Toplama Kutusu

Bornova Belediyesi ekmek israfını önlemek için nüfus yoğunluğunun fazla olduğu yerlere “Bayat Ekmek Toplama Kutusu” yerleştirdi. Bornova’nın farklı noktalarına konulan 40 kutudan toplanan ekmekler hayvan barınaklarına ve besi çiftliklerine dağıtılıyor.

Bornova’da bayat ekmeklerin değerlendirilmesi ve ekmek israfının önlenmesi için önemli bir proje hayata geçirildi. Yeni uygulanmaya başlanan ve ekmek israfının önlenmesini yönelik olan “Bayat Ekmek Toplama Kutusu” projesi vatandaşların beğenisini kazandı. Özellikle nüfus yoğunluğunun fazla olduğu Atatürk Mahallesi, Evka 4, Altındağ  gibi farklı mahallelere 40 adet toplama kutusu yerleştirildi. Bayat Ekmek Toplama kutusunda toplanacak olan ekmekler ise hayvanlara verilecek. Kutular her gün ekipler tarafından boşaltılarak, toplanan ekmekler hayvan barınaklarına ve besi çiftliklerine dağıtılacak.

Vatandaşların beğenisi kazanan uygulamanın önemine dikkat çeken Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “İsraf  çok önemli bir konu. Gereğinden fazla alınan ve kalan ekmekler bayatlayarak çöpe atılıyor. Biz bu uygulama ile  ekmek israfını önlemek istiyoruz. Çöplere atılan bayat ekmeklerle, hayvanlarımızın karnını doyurabiliriz. Bunun için de herkesi bu konuda duyarlı olmaya ve destek vermeye çağırıyorum” dedi.


Bu haber 1011 kez okundu.

HAVA DURUMU

ANKARA

SON YORUMLAR

ANKETLER

sizin sozcünüzle tüketiciyardım birlikte hizmetini nasıl buluyorsunuz?

Sizin Sözcünüz © 2015 - 2019 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Espower Bilisim