Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Ergün Kılıç
ELEKTRİKTEKİ SOYGUNA SON KAMPANYASI
21.02.2016

 

 

 

 

Elektrik dağıtım ve iletim şirketleri, biz tüketicilerden 10 yıldan beri kayıp-kaçak, dağıtım, iletim, perakende satış hizmet, sayaç okuma bedelleri ile bu bedellerin  KDV’nin de haksız yere almaktadırlar.
 

Yargıtay Hukuk Genel Kurulu ile Yargıtay 3.Hukuk Dairesi  …Elektrik enerjisinin nakli esnasında meydana gelen kayıp ile başka kişiler tarafından HIRSIZLANMAK SURETİYLE kullanılan elektrik bedellerinin, KURALLARA UYAN abonelerden tahsili yoluna gitmek HUKUK DEVLETİ VE ADALET DÜŞÜNCELERİ İLE BAĞDAŞMAYACAĞINA kara verdi
 

Ayrıca “… tüketici olan vatandaşın faturalara yansıtılan kayıp-kaçak bedelinin miktarda olduğunun apaçık denetlenebilmesi ve hangi hizmetin karşılığında ne bedel ödediğini bilmesi, yani şeffaflık hukuk devletinin vazgeçilmez unsurlarındandır.” oldugunu vermiş oldugu kararda vurguladı.
 

Enerji Piyasası Denetleme  Kurulu, hırsızın çaldıgı elktirgin parasını haksız olarak bizlere ödetirimesi yetmemiş gibi birde elektrik faturalarında , yukarıda saydıgımız haksız ücretleri gizleyerek biz tüketicilere ödettirmektedir.
 

Tüketiciler olarak, bu haksız bedelleri,ödemek istemiyoruz .10 yıldan beri hakız olarak alınan bu bedeleri faiziyle birlikte bizlere iade edilemsini istiyoruz.
 

 Tüketici Hakları Derneği; “Elektrikteki Soyguna Son” kampanyası başlatmış bulunuyor.  Kurallara uyan dürüst tüketicileri “ELEKTRİKTEKİ SOYGUNA SON” kampanyamıza destek vermeye çagırdı.
 

Ankara’da Elektirk dağıtım şirketi önünde bir basın açıklaması yapan dernek üyeleri, dernek hukuk komisyonu tarfından hazırlanan dilekçeleri elektirik dağıtım şirketine verdi.
 

Dernegin yapmış oldugu dilekçeye ve basın açıklaması metnine aşagıda verdigim lin üzerinden ulaşabilirisniz.
 

“BİR ELİN NESİ VAR İKİ ELİN SESİ VAR”

 

Basın açıklaması ve dilekçe örneği İçin lingi tıklayın;

http://www.tuketicihaklari.org.tr/haberler/basinaciklamalari.2016.02.11.html

 
 

Bu yazı 5019 kez okundu.

HAVA DURUMU

ANKARA

SON YORUMLAR

ANKETLER

sizin sozcünüzle tüketiciyardım birlikte hizmetini nasıl buluyorsunuz?

Sizin Sözcünüz © 2015 - 2019 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Espower Bilisim