Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Ergün Kılıç
ELEKTRİKTE KAYIP KAÇAK YASASI YÜRÜRLÜĞE GİRİYOR.
06.06.2016

ELEKTRİKTE KAYIP KAÇAK YASASI YÜRÜRLÜĞE GİRİYOR.

Hırsızın çaldığı kaçak, elektriğin parasının yanına dağıtım, iletim, perakende satış hizmet, sayaç okuma bedelleri dürüst tüketicinin cebine masraf olarak eklenerek yasal statüye kavuşturuldu.  Yeni elektrik kayıp kaçak yasasıyla dürüst olan tüketici bu bedellere itiraz edemeyecek(!), mecbursunuz ödeyeceksiniz dayatmasına boyun eğmeleri beklenecek(!),  dürüst olan tüketici kuzu kuzu … bu haksız ücretleri ödemeye devam edecekler. Hangi vicdan böyle bir yasanın kabul edilmesine parmak kaldırabilir. İnanmak istiyoruz ki bu durum hiçbir milletvekilinin vicdanında huzurla oy verdiği bir yasa olmamıştır.

Hırsızın çaldığını dürüst tüketici ödesin yasasına oy veren milletvekilleri bu yasanın Anayasa ya aykırı olduğunu bilmiyor mudur? Olsun biz partimiz ve hükümetimizler ayrı düşmeyelim varsın Anayasa Mahkemesi iptal etsin anlayışı ne kadar adildir.  

Bizler tüketici dernekleri olarak dürüst olan tüketicinin sesine ses olmaya çalıştık. Komisyonlarda haksız olan beş kalem elektrikte ki ücretlerin sorumluluğunu yerine getiren erdemli tüketicilere iade edilmesinin bir hakkın teslim olacağını anlattık. Ancak parmak gücüyle AKP Milletvekilleri tarafından tamda tersi olarak haksız ücretler yasalaştırıldı parmak çocukluğuyla vicdanlarda soru işareti bırakarak.

BİR MUSİBET BİN NASİHATTEN İYİDİR.

Tüketiciler birleşin, haklarınızı sizden başka kimse koruyamaz, siz güçlerinizi birleştirmediğiniz müddetçe sizin sözlerinize kimse itibar etmez dedik.  Nasihat ettik gücünüzü birleştirin öğütleri bulunduk dürüst olan tüketiciler nasihatimiz kulak ardı ettiler,  önemsemediler kıymet vermediler.

Güçlü olan bankalar nasıl sizin haklarınızı yasayla geri aldıysa şimdide elektrik firmaları sizlere haksız ücretleri ödettirmek ve kendi hizmetlerini paraya dönüştüren sayaç okuma gibi ücretleri yasal hale getirdiler.

BİLİNÇLİ TÜKETİCİ ÖRGÜTLÜ TÜKETİCİDİR

Yenidünya düzeni sistemini haklıdan yana değil güçlüden yana kullanılması gerektiğini bize Elektrik kayıp kaçak yasası ve Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunun BDDK ya yetki vererek kazanılmış hakların nasıl yasa koyucular tarafında güçlüden yana evirdiğini bir daha gösterdi.

Oy vererek kendilerini temsil eden vekillerin hak korumada tercihinin güçlüden yana kullandığında onun acısını iş bulmakta zorlanan asgari ücretle geçimini zor sağlayan dürüst tüketiciler çektiğinde durumu anlayacaklar mıdır? Yoksa bu böyle gelmiş böyle gider anlayışını sürdüreceklerimdir?

Bu durumun böyle gelir ama böyle gitmez dedik tüketicilere NASİHATELER yazdık, kampanyalar düzenledik, birlikten güç doğar dedik.  NASİHAT ettik anlatamadık acaba bu “MUSUBET”ler sizlere rehber olurda güçlerinizi Tüketici Hakları Derneğinde birleştirir misiniz?  Artık bu böyle gitmez diye bilecek misiniz?. 


Bu yazı 13118 kez okundu.

HAVA DURUMU

ANKARA

SON YORUMLAR

ANKETLER

sizin sozcünüzle tüketiciyardım birlikte hizmetini nasıl buluyorsunuz?

Sizin Sözcünüz © 2015 - 2019 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Espower Bilisim