Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Ergün Kılıç
NASIL BİR HAYAT YAŞAMAK İSTİYORSUN?
14.02.2017

Bu dünya, bu topraklar hepimize yeter. Ülkemde hep birlikte Türk’ü, Kürt’ü Laz’ı, Çerkez’i,  Alevi’si, Sünni’si, Hristiyan’ı ve Ateistiyle kardeşçe, din dil ırk ve cinsiyet ayırmadan hiçbir çıkar çatışması olmadan mutlu bir şekilde yaşayabiliriz. Dünyamızda çocuklar açlık, sefalet ve ölüm görmeden, kadın cinayetlerinin son bulması için bizler caba gösterirsek ülkemizde tertemiz havasıyla, yemyeşil ağaçları boy sürdüğü bir yaşam kurabiliriz. Ben de bu amaçla savaş, kan, vahşetin yerine huzurun, mutluluğun hakim ve barış hakim olduğu bir dünya için çaba gösteriyorum.

Dünyamı değiştirerek, dünyayı değiştirebilirim.

Yaşadıklarım kendi istediğim hayat değil, egemen olanların bize öğrettikleri hayat.  Geç olmadan arzuladığım dünyada yaşadığımı düşünüp ona göre çalışıyorum. Toplumun öğrettiği olumsuz kalıplarından kurtulmak için kendime yeni bir dünya kuruyorum. İstediğimiz dünya hayalini bugün yaşamayacaksak ne zaman yaşayacağım diye sorguluyorum. Toplumun bize öğrettikleri gibi kalıplarda yaşamak zorunda mıyım? Bu kalıpları değiştirebilirim kardeşçe yaşamak için.

 Barış içinde yaşamak için ben çaba gösteriyorum sende…

Sadece ben hayat tecrübemi herhangi bir karşılık ya da çıkar beklemeksizin amaçlarım doğrultusunda kullanıyorum.  Toplumsal farkındalığı oluşturarak bireylerin yaşam kalitesini artırarak hayalimdeki hedefe ulaşmak için, birden çok demokratik kitle örgütlerinde katılarak etkinliklere destek oluyorum sende olabilirsin.

Sadece ben bilgimi, deneyimimi, enerjimi, hoşgörüyle ve sorumluluk üstlenerek toplum için bir şey yapabileceğim düşüncesi beni harekete geçiriyor.  Üzerimdeki yılgınlığı atabiliyorum, hantallıktan kurtulabiliyorum, üzerimdeki ölü toprağındandın sıyrılabiliyorum, harekete edebiliyorum. Sadece benim çabamla bir şey değişmez demiyorum, özlemini duyduğumuz düzeni kurmak için ben istersem, sen istersen ve biz istersek ve de çaba gösterirsek o zaman benim gösterdiğim çabayla milyonlarca kişi harekete geçebilir diye düşünüyor ve çalışıyorum.

Benim gayretimle, senin katılmanla savaşları durdurabiliriz, yeni bir dünyada ayrım olmaksızın barış içinde kardeşçe yaşayabiliriz. Sen de katıl bu yaşama, barışa, kardeşçe yaşamaya “sadece benim çabamla” ne olacak deme..

 


Bu yazı 3738 kez okundu.

HAVA DURUMU

ANKARA

SON YORUMLAR

ANKETLER

sizin sozcünüzle tüketiciyardım birlikte hizmetini nasıl buluyorsunuz?

Sizin Sözcünüz © 2015 - 2019 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Espower Bilisim