Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
MECLİS BAŞKANI KAHRAMAN'DAN YİNE ÇOK TARTIŞILACAK 'LAİKLİK' AÇIKLAMASI
POLİTİKA
2016-05-28 10:18

MECLİS BAŞKANI KAHRAMAN'DAN YİNE ÇOK TARTIŞILACAK 'LAİKLİK' AÇIKLAMASI

 

Meclis Başkanı İsmail Kahraman, tepki çeken laiklik açıklamalarına bir yenisini daha ekledi. Kahraman, "Laiklik cumhuriyetin temel esaslarından değil" dedi.

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, laiklik konusunda yine çok tartışılacak açıklamalar yaptı.

Geçtiğimiz aylarda "Yeni anayasada laiklik maddesi olmamalı" sözleriyle gündeme gelen ve daha sonra "Şahsi düşüncelerimi ifade ettim" diyerek açıklama yapmak zorunda kalan Meclis Başkanı İsmail Kahraman'dan, yine çok tartışılacak sözler geldi.

Meclis Başkanı Kahraman, 100'üncü Yılında Milli Türk Talebe Birliği ve Gençlik Sempozyumu törenine, Hükümet eski Sözcüsü ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, İçişleri eski Bakanı Beşir Atalay'la birlikte katıldı.

Kahraman törende yaptığı konuşmada "Laiklik cumhuriyetin temel esaslarından değil" ifadelerini kullandı.

Kahraman, "Yeni anayasada laiklik maddesi olmamalı" sözlerinden dolayı yoğun eleştiri almıştı.

TBMM Başkanı Kahraman, tartışma yaratan laiklik çıkışıyla ilgili olarak, "Şahsi düşüncelerimi ifade ettim. Laikliğin yeniden tanımlaması gerektiğine vurgu yaptım. Laiklik her türlü din ve inanç özgürlüğünü güvence altına alır. "Anayasa'nın dindar olması" beyanındaki kastım; Hiç bir ayrım yapmaksızın, din ve vicdan özgürlüğünün Anayasa'mızın lafzı ve ruhu ile güvence altına alınmasını sağlamayı temmeni etmektir. Konuşmamın farklı değerlendirilmesi masum bir tavır değildir. Laikliğin tarifi ve tatbikatı yeni anayasada olmalıdır" açıklamasını yapmak zorunda kalmıştı.


Bu haber 2148 kez okundu.

HAVA DURUMU

ANKARA

SON YORUMLAR

ANKETLER

sizin sozcünüzle tüketiciyardım birlikte hizmetini nasıl buluyorsunuz?

Sizin Sözcünüz © 2015 - 2021 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Espower Bilisim