Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Wuhan'da 10 Günlük savaş
DÜNYA
2020-05-12 10:43

Wuhan'da 10 Günlük savaş

Corona virüsünün çıktığı şehirde 10 günlük savaş başlıyor

Dünyanın harita üzerindeki yerini corona virüsü sayesinde öğrendiği Wuhan'da Covid-19 vakalarının artması üzerine yetkililer harekete geçti. Şehir teyakkuza geçerken, "Acil durum kapsamında 10 günlük savaş başlıyor" açıklaması yapıldı.

Son dakika… Corona virüsünün çıktığı şehirde 10 günlük savaş başlıyor

Corona virüsü salgınının başladığı Çin’in Hubei eyaletindeki Wuhan kentinde Covid-19 paniği tekrar ortaya çıktı… Son günlerde vaka sayısının artmasıyla birlikte yetkililer virüse karşı 10 günlük savaş ilan edildiğini açıkladı.

NÜKLEİK ASİT TESTİ YAPILACAK

Devlete ait olan medya kuruluşu The Paper’da yer alan haberde Wuhan’daki yetkililer “acil kodu” ile bir test planı hazırladı. Haberde, “Araştırmalar sonucunda yetkililer Wuhan’da ortaya çıkmaya başlayan yeni corona virüsüne karşı 10 günlük savaş başlattı. Bu savaş kapsamında nükleik asitlerin görüntülenmesi ve testlerinin yapılmasına karar verildi. Her mahalle kendi yönetim alanı içerisinde nükleik asit testi için gerekli düzenlemeleri yapmak zorundadır” ifadesi kullanıldı.

Son 1 aydır hiç yeni vaka görülmeyen Çin’in Wuhan kentinde geçen hafta içerisinde 6 yeni vaka çıkması yetkilileri paniğe sevk etmişti. Uyarı notunda, “Bu karar, sosyal mesafeyi güçlendirmek, kontrol etmek ve salgının tekrar çıkmasını engelleyerek normalleşme sürecini kuvvetlendirmek için alınmıştır” ifadesi yer aldı.


Bu haber 907 kez okundu.

HAVA DURUMU

ANKARA

SON YORUMLAR

ANKETLER

sizin sozcünüzle tüketiciyardım birlikte hizmetini nasıl buluyorsunuz?

Sizin Sözcünüz © 2015 - 2021 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Espower Bilisim