Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Katarlı Gençlere Tanınan Ayrıcalık İptal Edilmelidir !
EĞİTİM
2021-07-05 12:03

Katarlı Gençlere Tanınan Ayrıcalık İptal Edilmelidir !

Ülkemiz olağanüstü değil artık tümden olağan dışı savrulmalar yaşamaya başlamıştır.

Ülkemizde eğitim-öğretim alanındaki kaotik durumu Türkiye ile Katar arasında "Askeri Sağlık Alanı'nda Eğitim ve İşbirliği" protokolü ortaka dökmüştür.  Milli Eğitim Bakanlığının eğitim,  YÖK’ün akademik hayat üzerindeki olumsuz kararlarına şimdi de Cumhurbaşkanlığının imzaladığı protokol eklenmiştir.

Türkiye ile Katar arasında imzalanan protokole göre, Katarlı gençler Türkiye’de sınavsız tıp, diş hekimliği, eczacılık eğitimi alabilecekler.

AKP iktidarı ülkemizin yerli ve milli kaynaklarını yabancılara pazarladığı gibi şimdi de üniversitelerin tıp fakültelerini pazarlamaktadır.

Sermayenin ve siyasi iktidarın ihtiyaçları ve bekası için imzalanan bu protokol eğitimin geldiği acı noktayı AKP iktidarının çıkmazını anlatmaktadır.

Eşitsizliklerin salgınla birlikte daha da derinleştiği eğitim alanında kamusal eğitim koşullarının ortadan kaldırmaya dönüktür.

AKP iktidarı her alandaki politikasızlığına üniversiteleride alet etmektedir. Katarlı gençler üniversite sınavına bile girmeden parayı basıp üniversiteye kayıt yaptıracaklar ve diploma sahibi olacaklar. 

Cumhurbaşkanlığı varlıklı ve zengin aileler çocuklarına istedikleri eğitimi yaptırmak ve istediği üniversiteye girme olanağı tanımaktadır.

 

Birleşik Kmuiş Konfederasyonu


Bu haber 227 kez okundu.

HAVA DURUMU

ANKARA

SON YORUMLAR

ANKETLER

sizin sozcünüzle tüketiciyardım birlikte hizmetini nasıl buluyorsunuz?

Sizin Sözcünüz © 2015 - 2021 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Espower Bilisim