HER NE ARA İSE KENDİNDE ARA

ABD Başkanı Biden açıkladı: Rusya’ya döviz yasağı geliyor

ABD Başkanı Joe Biden, Rusya'nın Ukrayna'yı işgali hakkında açıklama yapıyor. Biden, Rusya’nın dolar, euro ve yen cinsinde işlem yapmasının kısıtlanacağını duyurarak, Rus ordusunun finansmanını engellemeyi planladıklarını açıkladı.

22:02:42 | 2022-02-24

ABD Başkanı Biden açıkladı: Rusya’ya döviz yasağı geliyor

ABD Başkanı Joe Biden, Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik saldırısının planlanmış olduğunu ifade ederek, bu konuda bir aydır uyarıda bulunduklarını hatırlattı.

ABD Başkanı Biden’ın açıklamalarından satır başları:

175 bin asker Ukrayna sınırına yığıldı. Putin her türlü iyi niyetli çabayı reddetti. Uluslararası hukukun ihlal edildiğini gördük. ‘Ukrayna kimyasal silahlar kullanacakmış, soykırıma hazırlanıyormuş’ gibi iddialar gördük. Burada iki yeni bağımsız cumhuriyet egemen Ukrayna topraklarda Rusya tarafından tanındı.

Bu planlı bir saldırı. Size bunu her gün anlattık. Neler yapmak istediğini biliyorduk. Haftalar boyunca onu uyardık ama bizi dinlemedi.

Putin saldırgan bir kişidir. Putin savaş ilan etmiştir. Putin ve ülkesi bu savaşın sonuçlarına katlanacak.

Rusya’ya Döviz Yasağı

Rusya borsası ve para birimi bugün çakıldı. Rusya'nın en büyük bankasını kestik. Rusya'nın Dolar, Euro, Pound ve Yen gibi para birimlerinde ticaret yapmasını da kısıtlayacağız.

Rusya’nın en büyük bankalarını ABD finans sisteminden çıkardık ve aralarında 250 milyar dolar varlığı bulunan VTB ile 4 büyük bankayı daha bloke ettik.

“Nato Hiç Olmadığı Kadar Kararlı”

ABD güçlerinin Ukrayna’da savaşmayacağını yeniden belirten Biden, “NATO hiç olmadığı kadar birlik içerisinde ve hiç olmadığı kadar kararlı” dedi.
ETİKET :  

Tümü