HER NE ARA İSE KENDİNDE ARA

Değerli Kış Lastiği Üreticileri Ve Satıcıları Fiyatlarınızı Kamu Yararı İçin Lütfen Düşürünüz...!

21:44:30 | 2022-02-10

 

1-Türkiye de motorlu araç sayısı 25 milyonu geçmiştir. İlgili yönetmelik gereğince kış lastikleri ticari araçlara yani yolcu ve yük taşıyan ticari araçlara uygulanmakla çok yetersizdir. Ülkemiz orta iklim kuşağında olmasına rağmen Akdeniz ve Ege bölgesinin bir kısmı hariç yaklaşık 70 il karasal iklim yaşamaktadır. Bu bağlamda hususi araçları kullanan sürücülerin de bu kış aylarında can ve mal güvenlikleri yoktur.

2-Kış lastiklerinin takılma süresi yönetmelikte belirlenen 1 ARALIK ve 1 Nisan tarihlerini kapsamakla birlikte İç  Anadolu ve Doğu Anadolu bölgelerinde hava şartlarının olumsuz olması nedeniyle bu süre 6 ayı da bulmaktadır.

3-Türkiye'nin temel girdi fiyatlarındaki aşırı yükseliş nedeni ile çalışan veya emekli olanların çoğunluğu Lastik fiyatlarının yüksekliği nedeni ile 4 lastiği taksitle de olsa alıp takmayacak duruma gelmiştir. Bu halde ise can ve mal güvenliği toplumsal bir tehdit olarak karşımıza çıkmaktadır. Yada araçların trafiğe çıkartılmaması veya yaz lastiği ile trafiğe çıkan insanların yaşadığı ve yaşattığı riskleri hepimiz bilmekteyiz.

Her üretilen malda ticaret duygusu ön planda olsa da lütfen KIS LASTİĞİ FİYATLARINI KAMU YARARI İÇİN İNDİRİNİZ. EMEKLİLERE DAHA FAZLA İNDİRİM YAPINIZ. KAMPANYA YAPINIZ. Böylece tüm motorlu araçlarımız KIŞ LASTİĞİ TAKSINLAR. SÜRÜCÜLER ARAÇLARINI KULLANSINLAR,YOLLARDA RİSK YAŞANMASIN.

Türkiye de trafik ve yol güvenliğinde bir eğitim ve ihtisas kuruluşu olan Derneğimiz olarak sizlere çağrıda bulunuyoruz.

 

İhsan MEMİŞ

Karayolu Trafik ve Yol Güvenliği Derneği Genel Başkanı
ETİKET :  

Tümü