HER NE ARA İSE KENDİNDE ARA

Onkoloji Hastanesi’ni Kapatmayın Platformu’ndan, Mimarlar Odası Ankara Şubesi’ne işbirliği ziyareti haber hk.

Onkoloji Hastanesi’ni Kapatmayın Platformu’ndan, Mimarlar Odası Ankara Şubesi’ne işbirliği ziyareti

21:35:31 | 2022-02-14

Kamu yararına aykırı ve halk sağlığını hiçe sayan uygulamalar karşında duran Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Ankara’da nitelikli sağlık hizmeti veren hastanelerin kapatılmaması için sağlıkçılar,  demokratik kitle örgütleri ve sivil toplum kuruluşları ile verdiği mücadeleyi büyütüyor.

Onkoloji Hastanesi’ne Kapatmayın Platformu, bu kapsamda Mimarlar Odası Ankara Şubesi’ne işbirliği ziyaretinde bulundu.

Heyeti Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan karşıladı. Heyette Fatma Akay, Zeki Yalçındere, Korkmaz Uğraş Alime Güney ve Devrim Yardımcı yer aldı.

Ziyarette sadece Ankaralılar için değil, tüm Türkiye’nin kanser alanında uzman hastanesi olan ve nitelikli sağlık hizmetinin verildiği kanser hastanesinin kapatılmaması için yapılması gerekenler masaya yatırıldı.

Türkiye’de eğitim ve araştırma vasfına sahip tek onkoloji hastanesinin kapatılmasının yanlışlığına dikkat çekilen ziyarette, imza kampanyaları ve eylemlilik süreçleri hakkında fikir alışverişi de yapıldı.

Ziyarette Onkoloji Hastanesi’nin kapatılması ile beraber ulaşımın oldukça zor olduğu bir noktaya kanser hastalarının yönlendirilmesine ve halk sağlığının hiçe sayılmasına izin verilmeyeceği de vurgulandı.

TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi Basın Birimi
ETİKET :  

Tümü