HER NE ARA İSE KENDİNDE ARA

Şiddete Karşı Toplumsal İttifak Girişimi İçin Öneriler Bekliyoruz

Öncelikle en iyi dileklerimi, dileklerimizi sunuyoruz.

21:51:53 | 2022-02-10

Şiddetsiz Toplum Derneği, insana, hayvana ve çevreye yönelik her türlü şiddetin önlenmesi için 2019 yılının sonlarında hazırladığı ve kamuoyuna da açıkladığı Projeyi, Kovid 19 Salgını nedeniyle girişim aşamasına taşıyamamıştır.

Daha da geliştirilen girişim, son olarak, 29 Ocak 2022 tarihinde, Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfı'nın önderliğinde düzenlenen" Adalet ve Demokrasi Haftasına"  söyleşi olarak taşınmıştır.

Söyleşide, kamuoyuna "Haydi Canlar Bir Olalım" çağrısı yapılmıştır. Derneğimiz,  bu süreci, ayırım yapmaksızın; katılacak siyasal partiler, kamu kurum ve kuruluşları, üniversiteler, yerel yönetimler,  meslek örgütleri, STK diye bilinen demokratik kitle örgütleri-gönüllü yapılar ve medyamızla birlikte, eşitlik ilkesi içinde  sonuna kadar yürütmeye kararlıdır.

Bu nedenle, bu mesajımızda belirtilen kuruluşlar ve sizin de ekleyebileceklerinizle birlikte, insana, hayvana ve çevreye yönelik şiddetin ortadan kaldırılması için hiçbir kişi ve kuruluşun rahatsızlık duymayacağı, siyasal görüşlere veya dinsel inançlara saygı duyulacağı toplumsal ittifakın nasıl sağlanacağı, nasıl sürdürüleceği ve bu tarihsel girişimin uluslararası alanlara nasıl taşınacağı konusunda somut önerilerinize, hedef cümlelerinize gerek duyulmaktadır.

Derneğimizi ve bu girişimle ilgili iyi niyetimizi, kararlılığımızı önemsemenizi, bir cümle ile de olsa katkıda bulunmanızı diler, sevgi, saygı, teşekkür ve dostluğumuzu yineleriz.

Rıza Sümer
Şiddetsiz Toplum Derneği
Başkanı

05326114783
ETİKET :  

Tümü