HER NE ARA İSE KENDİNDE ARA

2021 Tüm Emekliler Sendikası’nın açılışı gerçekleştirildi

Kısa bir süre önce kapatılan 2021 Tüm Emekli Sen adıyla yeniden kurulan Tüm Emekliler Sendikası’nın açılışı, CHP milletvekilleri, meclis üyeleri, meslek odaları temsilcileri, belediye yetkilileri ve emeklilerin katılımıyla gerçekleşti.

21:36:59 | 2022-02-10

Açılışa Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, Mimarlar Odası Ankara Şube Yönetim Kurulu Üyesi Muteber Osmanpaşaoğlu, CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel, CHP Ankara Milletvekilleri Levent Gök  ve Gamze Taşcıer,  2021 Tüm Emekli Sen Başkanı Salman Hürkardeş, 2021 Tüm Emekli Sen Yönetim Kurulu Üyeleri,  belediye meclis üyeleri ve çok sayıda emekli katıldı.

2021 Tüm Emekli Sen Başkanı Salman Hürkardeş, emeklilerin tamamı yoksulluk sınırının altında, milyonlarcasının açlık sınırının altında maaş aldığını, artan faturalar nedeniyle emeklilerin artık yaşam mücadelesi verdiğini vurguladı.

Hürkardeş “Emeklilere insanca ve onurlu bir yaşam ve toplu sözleşmeli sendika hakkı mücadelesine devam ediyoruz. Açlık ve yoksulluk sınırının altındaki maaşlarla yoksulluğa ve sefalete mahkûm edilen milyonlarca emekli yurttaşın sendika hakkının engellenmesi girişimlerini kabul etmeyeceğiz” dedi.

CHP Grup Başkan vekili Özgür Özel ise yaptığı konuşmada, CHP olarak emeklilerin bu haklı mücadelelerinde yanında olduklarını ifade etti.

Konuşmaların ardından açılış kurdelesi kesildi.

TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi Basın Birimi
ETİKET :   Tezcan Karakuş Candan Tüm Emekli Sen

Tümü