HER NE ARA İSE KENDİNDE ARA

Elektrikteki Soyguna Son Kampanyası

Elektrik dağıtım ve iletim şirketleri, biz tüketicilerden 10 yıldan beri kayıp-kaçak, dağıtım, iletim, perakende satış hizmet, sayaç okuma bedelleri ile bu bedellerin KDV’nin de haksız yere almaktadırlar.

10:01:15 | 2022-01-20
Ergün Kılıç
Ergün Kılıç      [email protected]

Elektrik dağıtım ve iletim şirketleri, biz tüketicilerden 10 yıldan beri kayıp-kaçak, dağıtım, iletim, perakende satış hizmet, sayaç okuma bedelleri ile bu bedellerin KDV’nin de haksız yere almaktadırlar.

 Yargıtay Hukuk Genel Kurulu ile Yargıtay 3.Hukuk Dairesi  …Elektrik enerjisinin nakli esnasında meydana gelen kayıp ile başka kişiler tarafından HIRSIZLANMAK SURETİYLE kullanılan elektrik bedellerinin, KURALLARA UYAN abonelerden tahsili yoluna gitmek HUKUK DEVLETİ VE ADALET DÜŞÜNCELERİ İLE BAĞDAŞMAYACAĞINA kara verdi

 Ayrıca “… tüketici olan vatandaşın faturalara yansıtılan kayıp-kaçak bedelinin miktarda olduğunun apaçık denetlenebilmesi ve hangi hizmetin karşılığında ne bedel ödediğini bilmesi, yani şeffaflık hukuk devletinin vazgeçilmez unsurlarındandır.” olduğunu vermiş olduğu kararda vurguladı.

Enerji Piyasası Denetleme Kurulu, hırsızın çaldığı elektriğin parasını haksız olarak bizlere ödettirilmesi yetmemiş gibi birde elektrik faturalarında, yukarıda saydığımız haksız ücretleri gizleyerek biz tüketicilere ödettirmektedir.

Tüketiciler olarak, bu haksız bedelleri, ödemek istemiyoruz. 10 yıldan beri hakız olarak alınan bu bedelleri faiziyle birlikte bizlere iade edilmesini istiyoruz.

 Tüketici Hakları Derneği; “Elektrikteki Soyguna Son” kampanyası başlatmış bulunuyor.  Kurallara uyan dürüst tüketicileri “ELEKTRİKTEKİ SOYGUNA SON” kampanyamıza destek vermeye çağırdı.

Ankara’da Elektrik dağıtım şirketi önünde bir basın açıklaması yapan dernek üyeleri, dernek hukuk komisyonu tarafından hazırlanan dilekçeleri elektrik dağıtım şirketine verdi.

Derneğin yapmış olduğu dilekçeye ve basın açıklaması metnine aşağıda verdiğim link üzerinden ulaşabilirsiniz.

“Bir Elin Nesi Var İki Elin Sesi Var”

Basın açıklaması ve dilekçe örneği İçin lingi tıklayın;

http://www.tuketicihaklari.org.tr/haberler/basinaciklamalari.2016.02.11.html

 

 
ETİKET :   Ergün Kılıç Elektrik faturası

Tümü